Jdi na obsah Jdi na menu
 


A’Tuin

Velká A’Tuin je příslušník fiktivního druhu Chelys galactica. Je to obří želva, měřící 16 000 km, která se zvolna pohybuje vesmírem a na svém krunýři, pokrytém zmrzlým metanem a zbrázděném nárazy meteoritů, unáší čtyři gigantické slony (pojmenované Berilia, Tubul, T'Phon Veliký a Jerakeen), na jejichž hřbetech spočívá obrovský otáčející se kotouč Zeměplochy. A'Tuin je jediná želva, která má své místo i na Hertzsprung-Russellově diagramu.

Jakého je A'Tuin pohlaví, není obyvatelům Zeměplochy známo, neboť se jim vzhledem k uspořádání jejich světa dosud nepodařilo pohlédnout na velkou vesmírnou želvu zespodu. K této otázce existuje mezi zeměplošskými učenci řada teorií, které není záhodno pomíjet jako okrajovou záležitost, vždyť pokus A'Tuin o páření s jiným příslušníkem svého druhu by mohl znamenat ohrožení celé Zeměplochy.

V knize Lehké fantastično putuje Velká A'Tuin na vesmírnou obdobu pláže, kde se na závěr příběhu z osmi obřích vajec líhne jejích osm potomků, malých vesmírných želv velikosti asteroidu, každá s vlastní maličkou Zeměplochou. Malá želvata se pak za její přítomnosti vydávají na svou vlastní pouť vesmírem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

suuuuupeeeeer

(, 2. 3. 2012 21:51)

tahle stránka je úžo!Čtu tyhle knížky dokola a dokola a nikdy mě to neomrzí teď čtu Lehké fantastično super!!!!A tahle stránka je úžasná akorát by autorky mohly napsat díly úžasné Zeměplochy to by bylo ještě lepší ale i bez toho je to super!

koko

(koko, 19. 1. 2012 16:22)

pěkný.

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57053
Měsíc: 688
Den: 25